Urlop z dziećmi? Podpowiemy, dlaczego warto spędzić go w Wiśle!

747

Polska to piękny kraj, który oferuje naprawdę wiele idealnych na spędzenie wakacji miejsc. Jednym z nich jest Beskid Śląski i położone tam urocze miasto Wisła. Ta kojarząca się z wybitnym polskim skoczkiem – Adamem Małyszem – miejscowość jest doskonałą lokalizacją na wczasy z dzieckiem. Dlaczego warto wybrać się z pociechą właśnie tam? Zachęcamy do lektury wpisu, w którym opowiemy o możliwościach, jakie daje miasto Wisła.

Piękna okolica pełna atrakcji

Położone w głębi Beskidu Śląskiego miasteczko zachwyca rozpościerającym się tam krajobrazem. W jego okolicy obserwować można bujne lasy, górskie łąki oraz czyste potoki. Poza przyrodniczymi aspektami nie brakuje tu jednak innego rodzaju rozrywek – są muzea, place zabaw i baseny. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszą się z kolei stoki narciarskie. Wakacje w Wiśle to wspaniały pomysł na rodzinny wypoczynek bez względu na porę roku.

Szlaki na rodzinne wycieczki

W przypadku spędzania w Wiśle letnich wakacji warto wybrać się na piesze wycieczki po pobliskich górskich szlakach. W okolicach Wisły jest wiele tras, które bez problemu można pokonać nawet z maluchami. Jedną z nich jest ta prowadząca na Baranią Górę. Szczyt stanowi punkt obowiązkowy do odwiedzenia, bo to właśnie z niego wypływa największa rzeka Polski, od której pochodzi nazwa miasteczka.

Poza tym do wartych zdobycia wierzchołków w okolicy Wisły należą też Stożek Wielki, Soszów Wielki oraz dwuwierzchołkowy szczyt Trzy Kopce Wiślańskie. Warto samemu przekonać się, jak wiele do zaoferowania ma Wisła. Wczasy z dziećmi spędzone w tym miejscu pozostawią mnóstwo pięknych wspomnień o cudownych górskich krajobrazach.

Osobom, które nie są wielkimi entuzjastami górskich wypraw, proponujemy skorzystanie z kolei linowej. Sama jazda nią będzie już wielką atrakcją dla maluchów.

wakacje-z-dziecmi-w-wisle

Atrakcje miasta – Szlak Niedźwiadka

Ciekawym sposobem na poznanie najważniejszych atrakcji miasta, szczególnie podróżując z pociechami, jest podążanie Szlakiem Niedźwiadka. Jego poszczególne punkty wyznaczają kamienne rzeźby niedźwiadków, które swym wyglądem nawiązują do miejsca, w jakim zostały ulokowane. Można znaleźć je m.in. przy Pijalni Czekolady i Kawy, w Parku im. St. Kopczyńskiego czy nieopodal Centrum Przesiadkowego. Odwiedzenie wszystkich posągów może być pomysłem na wspaniałą rodzinną grę terenową.

Sportowa atmosfera

Wielu z nas Wisła kojarzy się z wybitnym skoczkiem narciarskim – Adamem Małyszem. To słuszne powiązanie, bo sportowiec pochodzi właśnie stąd. Tutaj też znajduje się skocznia narciarska jego imienia. Obecnie wjazd na obiekt jest niemożliwy z powodu remontu (prace mają niebawem dobiec końca!), ale samo podziwianie skoczni z dołu robi już spore wrażenie i warto się przy niej zatrzymać.

Sportowego ducha w Wiśle czuć na każdym kroku – to doskonałe miejsce dla fanów białego szaleństwa. Dostępnych jest tu wiele stoków narciarskich oraz tras narciarstwa biegowego. Latem jednak także można cieszyć się z uprawiania sportu w tym miejscu. W ciepłych miesiącach polecamy rodzinne wycieczki rowerowe. W Wiśle dostępne są drogi będące częściami Trasy Euroregionalnej nr 24 oraz tras Central European Greenways. Ponadto w mieście nie brakuje boisk do gier zespołowych oraz kortów tenisowych. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy przyjeżdżają tu na wakacje z pociechami kochającymi sport.

wczasy-z-dziecmi-w-wisle

Ciekawe muzea

W czasie wakacji z dzieckiem dobrze jest wybrać się do muzeów, w których pociecha dowie się wielu ciekawych rzeczy. W Wiśle warto odwiedzić Muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego, w którym można zobaczyć eksponaty związane z życiem górali pochodzących z tego regionu. Poza tym każdy fan sportu, który odwiedza miasto, powinien wybrać się do Muzeum Narciarstwa, a także do Galerii Sportowej Trofeów Adama Małysza – będzie to wielka frajda zwłaszcza dla małych wielbicieli aktywności fizycznej.

Poza opisanymi wyżej atrakcjami w Wiśle nie brakuje też miejsc do zwyczajnego spędzania czasu z dziećmi – place zabaw, park wodny, restauracje z menu dla maluchów i wiele innych. Co więcej, miasto jest też świetną bazą wypadową do zwiedzenia sąsiednich miejscowości – takich jak Ustroń, Istebna czy Szczyrk. Rodzinne wakacje tutaj to doskonały pomysł, zwłaszcza w dobrym hotelu, który potrafi zadbać i o dzieci, i o dorosłych. Czas zarezerwować pobyt!