Weekend w Wiśle – jak i gdzie go zaplanować?

748

Weekendowa regeneracja potrafi zdziałać cuda. Czasem warto, choć na dwa dni, uciec od codziennego otoczenia i udać się w miejsce, które pozwala na pełen relaks. Idealną lokalizacją na tego typu pobyt jest Wisła – perła Beskidu Śląskiego. Dlaczego dobrze jest tu przyjechać oraz jak zaplanować weekend w mieście u podnóża Baraniej Góry? By się tego dowiedzieć, zapraszamy do lektury wpisu.

Wisła – miasto dla każdego

Pięknie położone miasto ma do zaoferowania wiele zarówno osobom lubiącym spędzać czas aktywnie w górach, jak i tym preferującym relaks, zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc oraz poznawanie kultury mieszkańców. Mnóstwo opcji znajdą tu rodziny z dziećmi, grupy znajomych, pary czy nawet ludzie, którzy cenią wypoczynek w pojedynkę.

Must see na szlaku

Osoby, które kochają wędrówki po górach, w Wiśle mogą liczyć na mnóstwo opcji. Co prawda podczas krótkiego weekendu nie ma zbyt wiele czasu na trekking, ale warto poświęcić kilka godzin, by zdobyć przynajmniej jeden szczyt. Do najpopularniejszych wierzchołków w tych okolicach zaliczają się:

  • Stożek Wielki,
  • Soszów Wielki,
  • Trzy Kopce Wiślańskie,
  • Barania Góra.

Na stokach tej ostatniej swe źródła ma największa rzeka Polski. Zdobywając choć jeden ze szczytów, można poczuć, że spędziło się weekend w górach. Wisła poza wzniesieniami ma do zaproponowania także inne związane z przyrodą atrakcje. Warto zobaczyć m.in. Kaskady Rodła czy Jezioro Czerniańskie.

weekend-w-gorach-w-wisle

Must see w mieście

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę w przypadku planowania weekendowego pobytu w Wiśle, są atrakcje dostępne w mieście. Jedną z najważniejszych jest skocznia narciarska im. Adama Małysza – to właśnie z tego miasta pochodzi słynny skoczek. Wszystkim fanom mistrza polecamy też odwiedzenie Galerii Sportowej Trofeów Adama Małysza oraz Domu Zdrojowego, gdzie można podziwiać rzeźbę skoczka wykonaną z białej czekolady.

Ciekawymi propozycjami dla osób zainteresowanych sztuką są muzea. W mieście jest ich kilka, a do chętnie odwiedzanych można zaliczyć Ochorowiczówkę – Muzeum Magicznego Realizmu – oraz Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego.

Wartymi do odwiedzania miejscami są też Zamek Prezydencki, Myśliwski Zameczek Habsburgów oraz Park Kopczyńskiego, w którym znajduje się kilka ciekawych atrakcji, np. amfiteatr, Zabytkowy Park Przygód czy rzeźby Niedźwiadków (tych jest więcej w całym mieście).

Szczególnie wieczorem dobrym pomysłem będzie spacer miejskim deptakiem. Promenada cieszy się popularnością wśród turystów. Można zakupić tam pamiątki, zjeść coś pysznego w lokalnej knajpce czy rozkoszować się pięknym widokiem na górskie tereny. Na deptaku ponadto znajduje się Aleja Gwiazd Sportu.

Sportowe możliwości

Jeśli ktoś preferuje wypoczynek przez aktywność fizyczną, weekend w Wiśle będzie idealnym pomysłem także dla niego. W rodzinnej miejscowości jednego z najwybitniejszych polskich sportowców zimą można szaleć na stokach narciarskich, a latem oraz wiosną korzystać z pięknych tras rowerowych. Po aktywnościach dobrze jest wrócić do miłego i wygodnego miejsca noclegowego… no właśnie, na jaką kwaterę postawić?

weekend-w-wisle

Noclegi – postaw na wygodny hotel!

Wybierając się na weekendowy wyjazd, warto zdecydować się na wygodny i pełen udogodnień hotel. Najlepiej taki, który zapewnia wyżywienie, masaże oraz piękny widok na górski krajobraz. Dzięki temu nawet w tym krótkim oraz intensywnie spędzonym czasie można liczyć na wartościowy odpoczynek i regenerację.

Niektóre z obiektów przygotowują specjalne oferty dla par – romantyczny weekend w górach będzie idealnym pomysłem na świętowanie rocznicy, zaręczyny lub innej dowolnej okazji.

Miasto Wisła daje wiele ciekawych możliwości na przemiły weekend. W zależności od preferencji można spędzić ten czas aktywnie lub bardziej wypoczynkowo, np. odwiedzając urokliwe zakątki, muzea bądź rozkoszując się atmosferą beskidzkiego miasteczka. Idealnym rozwiązaniem dla wielu osób będzie połączenie obu wariantów – jeden dzień można poświęcić na aktywność w górach, np. trekking, jazdę rowerem, lub zimą szusowanie po stoku, drugi zaś warto wykorzystać na zwiedzanie miasta. Gdy to tego dochodzi relaks w pełnym udogodnień hotelu, scenariusz na doskonały weekend w górach jest gotowy!